Ogłoszenie

Proszę dodawać podręczniki! Tylko ich nie kopiować od innych bez ich zgody!

#1 2008-04-13 20:19:04

Prof_Len_tao

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-13
Posty: 8
Punktów :   

Lekcja VIII

Lekcja 5: Magia 

Magia - co to takiego?
Od początku istnienia ludzkości na świecie są czarodzieje. Na przełomie wieków coraz bardziej zagłębiali sztukę magii, dochodząc do perfekcji w posługiwaniu sie swoim niezwykłym darem - magią. A co to jest magia? Magia to "siła" dzięki, której osoby, zdolne do zapanowania nad nią mogą tworzyć rzeczy, uważane przez mugoli za niemożliwe. Wyróżniamy dwa rodzaje magii. Każda z nich ma inna charakterystykę i inaczej sie rozwijała na przestrzeni wieków.

Magia Religijna
Już w starożytności ludzie czcili jakichś swoich bożków. W świątyniach oddawali im przez kapłanów cześć. Mało kto wiedział, ze owi kapłani posiadają zdolności magiczne. Kapłani straszyli przeciętnych ludzi "gniewem" bożym. Gdy ludzie nie słuchali słów kapłanów i nie oddawali im darów, kapłani prostym zaklęciem wywoływali susze lub coś równie paskudnego. Oczywiście wina "spadała" na "bogów". Ten rodzaj magii nie zmienił sie dużo na przestrzeni wieków. Przez stulecia magia religijna zanikała, odgrywając coraz to mniejsza role. Ostatecznie zanikła w IX wieku.

Magia świecka
Magia świecka rozwijała sie bardziej gwałtownie niż religijna, chodź jej rozwój zaczął się dopiero w średniowieczu. Społeczność czarodziejska bardzo sie rozrosła, dlatego nie wszyscy magicy mogli być kapłanami. Dlatego zaczęli sami eksperymentować czarami i postanowili się ujawnić. To był poważny błąd. Normalni ludzie (znani bardziej jako mugole) przestraszyli sie rzeczy, których nie rozumieli, i których nie potrafili sobie wytłumaczyć. Zaczęli palić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób odbiegały od "normalności". Cierpieli na tym głównie oni sami, ponieważ rzadko udawało im sie schwytać prawdziwego czarodzieja. Z biegiem lat, stuleci czarodzieje byli coraz bardziej biegli w sztuce posługiwania sie czarami. Wielcy czarodzieje pozakładali swoje szkoły, w których postanowili kształcić nowe dzieci, które wyjawiały czarodziejskie zdolności. Do większości takich szkól przyjmowano tylko te dzieci, które miały za rodziców czarodziei. Powstał w tym czasie brzydka nazwa "szlama". Była to obraźliwa nazwa osób o magicznych zdolnościach, ale urodzonej w rodzinie mugoli (ojciec i matka byli mugolami). Tak wiec dzieci zgłębiały tajniki magii pod okiem wykształconych, dorosłych czarodziei.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plżyczenia na dzień kobiet Róże na prezent imieninowy